Dobrej jakości produkty, przystępna cena czy profesjonalna obsługa – mimo że te czynniki wciąż odgrywają ogromną rolę w sprzedaży B2B, to nie są jedynymi. O czym mowa? O nowoczesnych płatnościach. Przedsiębiorcy, którzy je zaproponują kontrahentom, mogą zdobyć przewagę konkurencyjną. Bądź jednym z nich – dowiedz się więcej.

Nowoczesne płatności online dla biznesu – o czym mowa?

Online kupują nie tylko klienci indywidualni, ale również przedsiębiorcy. Z myślą o sektorze B2B powstało wiele rozwiązań, w tym nowoczesne płatności. Należą do nich: raty i odroczona płatność, Merchant Cash Advance oraz finansowanie dostawców i podwykonawców. Na jakich zasadach są one oferowane przez PragmaGO – dostawcę usług finansowych dla biznesu?

Raty i odroczona płatność dla firm

To dwa podobne, choć nie identyczne rozwiązania. Przedsiębiorca, który kupuje online, nie musi od razu płacić za nabyte produkty lub korzystać z klasycznego kredytu kupieckiego – może zdecydować, że należność za towar ureguluje w ratach (raty dla firm) lub za pewien czas (odroczona płatność dla firm).

Jak można przeczytać na stronie internetowej https://pragmago.tech/, omawiane rozwiązania są proponowane na następujących zasadach:

  • płatność można rozłożyć na 3, 6, 9, 12, 24 lub 36 rat;
  • odroczona płatność dla firm jest dostępna na okres 14, 21, 30, 45 lub 60 dni;
  • odnawialny limit finansowania wynosi do 100 000 zł;
  • zarówno ryzyko, jak i obsługa finansowania leżą po stronie dostawcy rozwiązania;
  • cały proces udzielania rat czy odroczonej płatności odbywa się online.

Merchant Cash Advance

To forma finansowania dedykowana przedsiębiorcom prowadzącym m.in. marketplace, z którego korzystają firmy. W Polsce Merchant Cash Advance jest stosunkowo mało znanym produktem. To kredyt, dla którego charakterystyczny jest sposób spłaty – rata zostaje powiązana z obrotem. W rezultacie ta nowoczesna płatność może zainteresować przedsiębiorców działających w handlu – okres spłaty jest ustalany indywidualnie, a rata jest uzależniona od wygenerowanego obrotu. Co istotne, odnawialny limit może wynosić nawet 150 000 zł.

Finansowanie dostawców i podwykonawców

Każda branża ma swoją specyfikę. Dla niektórych sektorów gospodarki charakterystyczne są długie terminy zapłaty faktur. Inaczej mówiąc, podwykonawcy czy dostawcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Podmioty, które korzystają z usług podwykonawców, mogą zaproponować swoim partnerom nowoczesne płatności – kontrahent może otrzymać należne mu środki niemal od razu po wystawieniu faktury, ponosząc przy tym niewielką opłatę. Z tego rozwiązania chętnie korzystają m.in. firmy z branży transportowej i logistycznej.

Jakie korzyści płyną z proponowania nowoczesnych płatności B2B?

Zastanawiasz się, czy warto sięgnąć po nowoczesne płatności B2B? Korzyści są namacalne. Oferując raty i odroczone płatności dla firm, możesz zauważyć wzrost obrotów – partnerzy biznesowi, którzy mogą wybrać jedną z tych dwóch form finansowania, są skłonni kupić więcej. Dodatkowo uruchomienie takich płatności przyciąga nowych klientów B2B. To jednak nie wszystko.

Pozostałe korzyści wynikające z proponowania nowoczesnych płatności B2B:

  • brak ryzyka – zarówno obsługa finansowania, jak i ryzyko pozostaje po stronie dostawcy rozwiązań;
  • przyciągnięcie do siebie dostawców i podwykonawców – możliwość otrzymania szybkiej płatności może być czynnikiem decydującym o współpracy;
  • lojalność merchantów – proponując im nowoczesne płatności, możesz ich skutecznie przekonać do współpracy tylko z Twoją firmą.
Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów