Jak wygląda wypłata kredytu gotówkowego?

W dzisiejszych czasach kredyt gotówkowy stał się bardzo popularnym sposobem finansowania różnych celów, takich jak remont mieszkania, zakup samochodu czy opłacenie studiów. Przed zaciągnięciem kredytu ważne jest, aby zrozumieć, jak wygląda jego wypłata. W artykule tym omówimy kwestie związane z wypłatą kredytu gotówkowego. (więcej…)

więcej...
  • 0

Rynek banków w Polsce

Rynek banków w Polsce cały czas się rozwija, dostosowując się do potrzeb zmieniającego się rynku. Co roku największe firmy i portale ekonomiczne przygotowują ranking tego, jakie banki w Polsce są najlepsze. Uwzględniają one różne ekonomiczne aspekty oraz parametry, które jednak tak naprawdę tylko specjalistom mogą coś powiedzieć o danym banku. Dla zwykłego zjadacza chleba, tzw. przeciętnego Kowalskiego najbardziej interesujące są te rankingi, które stworzyli sami klienci banków. Rankingi te powstają w oparciu o analizę zamieszczonych wpisów na blogach czy stronach internetowych. Zazwyczaj analizie poddawanych jest około miliona wpisów, z tym, że część z nich jest, przez profesjonalną firmę prowadzącą badania, uznawana za spam lub za taką, która nic nie wnosi do dyskusji. (więcej…)

więcej...
  • 0

Bankomaty – ich popularność, zasady korzystania, zalety i zagrożenia

Sieć bankomatów w Polsce

Sieć bankomatów w Polsce jest już mocno rozbudowana. Według oficjalnych danych Narodowego Banku Polskiego, w ostatnich trzech latach liczba bankomatów na terenie Polski wzrosła o nieco ponad 3.000 sztuk. W 1 kwartale 2015 r. szacowano ją już bowiem na 20.936 urządzeń. W dużych miastach można wybierać pomiędzy jednym z kilkudziesięciu bankomatów różnych sieci, a coraz częściej spotyka się je także na terenach wiejskich. Bankomaty służą obecnie nie tylko do wypłaty pieniędzy. Można często za ich pomocą także dokonywać wpłat gotówkowych na konto. Do tego celu wykorzystuje się specjalne bankomaty depozytowe. Popularność bankomatów znajduje swoje odzwierciedlenie w liczbach podawanych przez NBP. Wartość samych wypłat gotówkowych z bankomatów kształtowała się w ostatnich kilku latach na poziomie ok. 70-75 mld złotych na kwartał.

Jak korzystać z bankomatu?

Popularność bankomatów wynika z prostoty ich obsługi. Dlatego korzysta z nich …

więcej...
  • 0