Podczas pobierania gotówki z bankomatu należy pamiętać o bezpieczeństwie

Jeśli zamierzasz wypłacić znaczną sumę pieniędzy, skorzystaj z maszyny umieszczonej w lokalnym banku. Zmniejsza to prawdopodobieństwo kradzieży. Aby zwiększyć swoją pewność siebie, zaproś do siebie kogoś, kogo szanujesz. Upewnij się, że nikt z zewnątrz cię nie obserwuje. Po dokonaniu wypłaty przechowuj gotówkę w bezpiecznym miejscu, takim jak portfel lub portfel. Na ulicy nie licz pieniędzy.

Jak bezpiecznie korzystać z bankomatu?

Złodzieje wykorzystują obecne sposoby, aby uzyskać dane kart, takie jak instalowanie nakładek na touchpad i czytnik kart, a także małe kamery w bankomatach. Jeśli wygląd bankomatu budzi Twoje wątpliwości, skorzystaj z innego terminala. Bankomaty w bezpiecznych obszarach są mniej narażone na kradzież przez oszustów.

Podczas wprowadzania kodu PIN zakrywaj dłonią klawiaturę bankomatu. Nie zapisuj kodu na odwrocie karty ani na skrawku papieru w portfelu. Jeśli padniesz ofiarą kradzieży, złodziej będzie miał łatwy dostęp do Twojej karty. Utwórz losową kombinację liczb i zapamiętaj ją, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

BLIK – wypłata z bankomatu bez karty

Bankomat nie pozwoli ci wypłacić pieniędzy. Klienci różnych banków mają różne dzienne limity wypłat i maksymalne kwoty jednorazowej wypłaty. Najczęściej spotykana kwota maksymalna to kilka tysięcy złotych. Po zalogowaniu się na swoje internetowe konto bankowe możesz samodzielnie zweryfikować i dostosować ograniczenia. Możesz to również zrobić dzwoniąc na infolinię. Jeśli chcesz wypłacić kwotę przekraczającą maksymalny limit Twojego banku, możesz to zrobić de facto w oddziale banku. Ponadto w bankomatach obowiązuje kwota wypłaty na kartę, która zwykle wynosi 4 lub 10 tysięcy złotych.

Gdy nie masz przy sobie portfela, możesz wypłacić gotówkę z bankomatu. Możesz w tym celu wykorzystać swój telefon oraz aplikację na smartfony swojego banku, o ile obsługuje ona płatności BLIK. Z tej usługi mogą skorzystać klienci większości polskich banków.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów